Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego
w St​rupinie Dużym

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dwudziestego czwartego listopada 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia zorganizowanym przez nauczyciela bibliotekarza p. Jowitę Mróz. Najmłodsze dzieci pod kierunkiem wychowawczyń, pań: Magdaleny Mazurek i Barbary Werner uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, na których były czytane książki o misiach: „Kto przytuli Misia Tulisia” D. Mellinga i „Czujemisie” A. Królak. Uczestnicy zajęć wypełniali swoje misiowe uczuciometry oraz wykonywali ilustracje do przeczytanych książek. Prace w wykonaniu młodych artystów ożyły za sprawą sztucznej inteligencji. O godz. 10:00, na sali gimnastycznej biliśmy rekord pluszaków w jednym miejscu. Udało się! Akcja szkolna odbyła się pod patronatem Misia Strupisia – kuzyna wszystkich pluszaków.

"sKRZATY" "KRASNALE"

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W obchody tego ważnego święta zaangażowane były również przedszkolaki. W grupach "Skrzaty" i "Krasnale" szkolny psycholog przeprowadził zajęcia na temat praw dziecka na których przeczytano dzieciom bajkę edukacyjną opartą na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka pt. "Wszyscy ludzie rodzą się wolni" oraz wyjaśniono prawa dziecka na przykładach z życia codziennego. Ponadto wspólnie z psychologiem oraz wychowawcami grup p. Magdaleną Mazurek i p. Barbarą Werner dzieci przygotowały plakaty pt. "My i nasze prawa". Z uwagi na fakt, iż UNICEF zachęca do wykorzystania w tym dniu koloru niebieskiego jako znaku solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie przedszkolaki symbolicznie "przypieczętowały" plakaty swoimi niebieskimi dłońmi jednocześnie podkreślając, iż prawa dziecka są ważne i każde dziecko bez względu na pochodzenie powinno móc z nich korzystać.
Organizatorkami powyższych działań były: psycholog szkolny p. Ewelina Matwiejczuk oraz Rzecznik Praw Ucznia p. Jowita Mróz.

GALERIA

DZIEŃ JEŻA

Dokąd nocą tupta jeż? Na to pytanie i inne, odnośnie życia jeży znalazły odpowiedź dzieci z oddziału przedszkolnego "Skrzaty" obchodząc Międzynarodowy Dzień Jeża, który miał miejsce 09.11.2023 r. Zajęcia przygotowały panie: Magdalena Mazurek i Marta Sopel.

galeria